Судоми – стан, який проявляється спонтанними некерованими скороченнями м’язів та зазвичай супроводжується сильним болем. За статистикою від спазмів в ногах в тій чи іншій мірі страждає близько 80% дорослих людей, особливо в літньому віці.

До основних ознак судом відносяться різкі некеровані скорочення м’язів, які супроводжуються вираженим болем. При сильному приступі больовий синдром може зберігатися протягом декількох днів. М’яз стає щільним, твердим, іноді виникає посмикування. Найчастіше зводить ікри та пальці ніг, але судоми можуть зачіпати і інші частини тіла.

Однією з основних причин спазмів в ногах вважається порушення мінерального обміну та нестача магнію. Дефіцит мікроелементу провокує порушення передачі нервових імпульсів від мозку до м’язів, викликаючи їх скорочення.

До інших причин можна віднести: ▫️Переохолодження, наприклад, при купанні в занадто холодній воді. ▫️Порушення кровообігу в руках або ногах, особливо під час сну через незручне положення (часто призводить до спазмів у ногах вночі). ▫️Висока температура на тлі вірусної інфекції може призвести до судом у маленьких дітей. ▫️Плоскостопість – спазми виникають через деформацію зводу стопи та викривлення пальців ніг. ▫️Стрес – часто стає причиною нічних нападів. ▫️Перенапруження м’язів, наприклад, під час інтенсивних тренувань у спортсменів. Причиною судом кистей та пальців рук може стати тривала робота за комп’ютером або гра на музичному інструменті.

Профілактика розвитку судом переважно ґрунтується на забезпеченні коректного м'язового навантаження під час занять кінезіотерапії, повноцінного харчування, виключення з раціону кофеїновмісних напоїв. Крім того, уникнути виникнення судом допоможе своєчасне виявлення та адекватне лікування захворювань, які здатні їх викликати.

Запис і детальна інформація за тел.: +380(98) 759 81 22; +380(96) 731 43 58.