Працюючи за комп'ютером або гортаючи стрічку в смартфоні, найчастіше ми сидимо, схиливши корпус вперед і висунувши голову. Ми звикаємо постійно нахилятися до екрану комп'ютера, ноутбука або мобільного, щоб краще роздивитися написане, і забуваємо повернути тіло в нормальне, фізіологічне положення. Лікарі та вчені назвали цей феномен "синдромом комп'ютерної шиї".

Він характеризується послабленням м'язів середини спини і шиї, пережаттям верхніх м'язів спини, плечей і грудних м'язів. Це згубно відбивається на поставі: шия, плечі і голова висунуті вперед, викривляється хребет і з'являється сутулість.

Вага голови дорослої людини в звичайному положенні становить близько 4-5 кг. Але в міру того, як ми схиляємо голову вперед, навантаження на шийний відділ хребта зростає. Згідно з дослідженнями, при нахилі голови на 15 ° навантаження на хребет становить приблизно 12 кг, при нахилі на 30 ° - 18 кг, а при 60 ° навантаження досягає 27 кг.

Просто уявіть, коли ви перегортаєте фотографії на Facebook, подавшись вперед, вага вашої шиї дорівнює вазі 8-річної дитини! ⠀

Таке навантаження може призвести до зміщення міжхребцевих дисків, виникнення болю та раннього зносу шийного відділу хребта. ⠀

Щоб уникнути негативних наслідків для здоров'я, потрібно правильно організувати своє робоче місце.Декілька порад:

  • Монітор комп'ютера не повинен знаходитися дуже низько: ставте його прямо перед собою.
  • Чтоби хребет відчував менше навантаження, спина повинна бути під кутом 100° щодо ніг.
  • Відрегулюйте висоту крісла так, щоб ваші коліна були на одній прямій з стегнами. Плечі і шия повинні бути розслабленими.
  • Ступні ніг ставте поруч - не сидіть, закинувши ногу на ногу.

⠀ І, звичайно, не забувайте про регулярні фізичні навантаження!